Opis
Postument: Podstawa dwuczęściowa. Dolna część podstawy w formie sześcianu ze skośnie ściętymi górnymi krawędziami. W górnej części frontowej ściany podstawy prostokątna płycina. W niej współczesna drewniana tablica z odręcznym napisem: Któryś cierpiał na nas rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami Maryjo Królowo Polski módl się za nami którzy się do Ciebie uciekamy 1889
. Druga część podstawy jest w formie niskiego, prostego bloczka. Na nim płyta zwężająca się kowadełkowo. Cokół z bardzo płytką wnęką o łukowym zwieńczeniu. W górze cokół obwiedziony cienką listwą. Gzyms cokołu z obszernymi wygięciami podciętymi wklęsłym profilem. W polach wygięć ośmioramienne rozetki.
Figury: We wnęce cokołu figura Matki Bożej na półkolistym stopniu zakończonym gałką. Maria stoi z pochyloną głową i dłońmi złożonymi do modlitwy. Figura jest pokryta wieloma warstwami farby.
Krzyż: Krzyż drewniany, na kostkowej stopce o ściętych górnych krawędziach. Ramiona krzyża zakończone koniczynowo. Figura Chrystusa spłaszczona. Blaszany kartusz INRI w układzie poziomym, falowany, znacznie wystający poza belkę.
Otoczenie: Krzyż stoi na rozdrożu, pod starym kasztanowcem.
Źródło: przydrozne.eu