Opis
Postument: Postument, podobnie jak krzyż, jest bardzo wysmukły. Trapezowa podstawa, niewiele szersza od cokołu, mieści na przedniej ścianie prostokątną płycinę na tablicę inskrypcyjną. Obecnie płyta jest zakryta lastrykową płytą z napisem Im Kreuz ist Heil 1816
[W krzyżu zbawienie]. Cokół bez ozdób, z figurą na przedniej ścianie. Gzyms cokołu w postaci prostej płytki, od dołu wyprofilowanej.
Figury: Figura Matki Bożej na froncie cokołu, stoi na szerokim, prostokątnym stopniu z rozetką. Figura w formie dość płytkiej płaskorzeźby, z zatartymi rysami twarzy. Maria z rękami splecionymi na podołku, spogląda w górę, na krzyż.
Krzyż: Wysmukły krzyż stoi na stopce ozdobionej z przodu rozetką. Cechują go krótkie ramiona zakończone w strzałkę. Postać Chrystusa mała, silnie wtopiona w krzyż, z tradycyjnym układem dłoni. Na szczycie krzyża niesymetrycznie zawinięty kartusz INRI w układzie pionowym.
Otoczenie: Krzyż stoi na terenie prywatnej posesji, otoczony gęstymi krzewami, na usypanym pagórku zdobionym kamieniami i kwiatami.
Źródło: przydrozne.eu