Opis
Postument: Podstawa dwuczęściowa, schodkowa. We froncie dolnej części podstawy płycina z napisem fundacyjnym. W dolnych narożnikach data, prawdopodobnie 16.6.1871. Powyżej nieczytelny napis. Na froncie górnej części podstawy wyryta również nieczytelna inskrypcja. Cokół oddzielony od podstawy głęboką, profilowaną wklęską. W cokole płytka wnęka na figurę, zwieńczona trójlistnie. W górze cokół obwiedziony grubą listwą. Gzyms cokołu grzybkowy.
Figury: Figura Matki Bożej – płaskorzeźba we wnęce. Figura stoi na stopniu o kielichowej podstawie, zakończonym gałką. Maria z dłońmi złożonymi na piersiach, z lekko przechyloną głową.
Krzyż: Krzyż stoi na silnie podciętej stopce o kształcie powtarzającym gzyms cokołu. Krzyż drewniany, nakryty daszkiem. Ramiona krzyża zakończone w strzałkę. Figura Chrystusa z nietypowo ułożonymi nogami przybitymi do krzyża oddzielnie. Chrystus nie ma lewej dłoni.
Otoczenie: Krzyż stoi przy południowej ścianie kościoła, na kościelnym placu wyłożonym kostką chodnikową. Jest ustawiony na dwóch płytach.
Źródło: przydrozne.eu