Opis
Postument: Podstawa jednoczęściowa, na jej przedniej ścianie zarysowana ramka, w której mieścił się napis fundacyjny, dziś zamalowany. Podstawa oddzielona od cokołu grubą płytą o głębokim, esowatym przekroju. Cokół z obszerną wnęką na figurę. Wnęka ma półokrągły rzut poziomy i jest zwieńczona łukiem lekko załamanym u dołu (stylizowany łuk trójlistny). Dolna krawędź wnęki lekko wysunięta poza lico cokołu. W górze cokół obwiedziony cienką listwą. Gzyms cokołu z szerokim, płytkim wygięciem, z pojedynczym profilem od dołu.
Figury: Figura Matki Bożej we wnęce na wielokątnym, dwuwarstwowym stopniu. Maria w głęboko drapowanych szatach, ze skrzyżowanymi na piersiach rękami i gorejącym sercem przebitym mieczem.
Krzyż: Krzyż stoi na sześciennej stopce zwieńczonej daszkowym gzymsem. Belki krzyża zakończone w koniczynkę. Brak kartusza INRI (współcześnie domalowany nad głową Ukrzyżowanego). Figura Chrystusa pełna, znacznie odsunięta od krzyża.
Otoczenie: Krzyż stoi w wydzielonej części posesji. Jest ogrodzony ozdobnym, metalowym płotkiem, otoczony gęstą roślinnością.
Źródło: przydrozne.eu