Opis
Postument: Podstawa trzyczęściowa. Dolny element ma formę stopki ze ściętymi górnymi krawędziami. Środkowy element prosty, niski. Na nim gruba płyta o płytkim, esowatym profilu. Górna część podstawy wyższa. Na jej froncie czarna tablica z inskrypcją: KTÓRYŚ CIERPIAŁ ZA NAS RANY JEZU CHRYSTE ZMIŁUJ SIĘ NAD NAMI I NAD FUNDATORAMI 1930 r
. Gzyms cokołu daszkowy, położony na grubej płycie o wypukłym profilu. Cokół z niewysoką, zaszkloną wnęką o łukowym zwieńczeniu. Pod wnęką kielichowa podstawa stopnia pierwotnej figury. Po bokach wnęki półkolumienki o uproszczonych formach. Gzyms cokołu w formie łamanego daszka.
Figury: We wnęce cokołu wtórna figurka św. Antoniego.
Krzyż: Krzyż na niskiej, kowadełkowej stopce. Belki krzyża masywne, ramiona zakończone koniczynowo. Figura Chrystusa duża, wielkości krzyża, z zaciśniętymi dłońmi. Blaszany kartusz INRI w układzie poziomym, silnie falowany, z zawiniętą krawędzią.
Otoczenie: Krzyż stoi na trawniku, na zakręcie drogi, w narożniku tworzonym przez ogrodzenia posesji. Krzyż towarzyszy kaplicy św. Antoniego. Podwyższony na grubej płycie, krzyż stoi w cieniu starej lipy.
Źródło: przydrozne.eu