Opis
Postument: Podstawa dwuczęściowa. Dolna część stanowi stopkę. Na niej płyta zwężająca się łukiem ku górnej części podstawy. Górna część postawy trapezowa. Na jej froncie współczesna marmurowa płyta z datą 1872. Na podstawie podcięta płyta zwężająca się esowatym profilem. Cokół fazowany, z wnęką o ostrołukowym zwieńczeniu. W górze cokół obwiedziony listwą. Gzyms daszkowy, niewydatny, rozbudowany w pionie. Pod gzymsem płyty o kowadełkowym i schodkowym profilu. W górze gzyms tworzy piramidalną konstrukcję przechodzącą w stopkę krzyża.
Figury: We wnęce cokołu figura Matki Bożej na wielobocznej stopce. Postać w wyraźnym kontrapoście, Maria pochylona, ręce skrzyżowała na piersiach. Pod figurą stopień o półokrągłej podstawie.
Krzyż: Krzyż na schodkowej stopce. Krzyż wysmukły, z ramionami zakończonymi zaokrąglonymi strzałkami. Figura Chrystusa pełna, z otwartymi dłońmi. Kamienny kartusz INRI w układzie poziomym, skośny, z zawiniętymi końcami.
Otoczenie: Krzyż stoi przy tylnym wejściu na plac kościoła pw. św. Jana Chrzciciela, podniesiony na dwóch schodkach obłożonych marmurowymi płytami.
Źródło: przydrozne.eu