Opis
Postument: Podstawa dwuczęściowa, na stopce. Dolna część podstawy niższa, ze skośnie ściętymi górnymi krawędziami. Górna część podstawy wyższa. Na jej froncie prostokątna płycina, obecnie zacementowana. Namalowano na niej datę 1888. Krawędzie podstawy od frontu były żebrowane. Cokół oddzielony od podstawy grubą płytą o esowatym profilu. Cokół dość niski, wypełniony wnęką o trójlistnym zwieńczeniu. W górze cokół obwiedziony grubą listwą. Gzyms cokołu kwadratowy, daszkowy, ku dołowi zwężający się esowatym, a niżej schodkowym, profilem.
Figury: We wnęce cokołu duża figura Matki Bożej na zaokrąglonym stopniu. Maria w koronie na głowie, z dłońmi złożonymi do modlitwy.
Krzyż: Krzyż na szerokiej stopce ze ściętymi górnymi krawędziami. Krzyż wtórny, z metalowych, perforowanych kształtek. Na krzyżu niewielka, metalowa figura Chrystusa i mały, blaszany kartusz bez liter.
Otoczenie: Krzyż stoi na skraju pola. Ciasno ogrodzony ozdobnym, metalowym (od frontu drewnianym) płotkiem. Od drogi do krzyża prowadzi chodnik z kostki.
Źródło: przydrozne.eu