Opis
Postument: Podstawa jednoelementowa na grubej stopce. Na stopce płyta zwężająca się w górę wklęsłym profilem. Podstawa o kształcie zbliżonym do sześcianu, zwężająca się ku górze. Na jej froncie profilowana płycina z lastrykową tablicą. Na tablicy pozostałości niemieckiej inskrypcji: … Gottes Segen … 1879
. Na podstawie gruba płyta zwężająca się ku górze łamanym, esowatym profilem. W cokole trzy wnęki o łukowych zwieńczeniach. W górze cokół obwiedziony listwą. Gzyms cokołu z wygięciami, wielokrotnie profilowany od dołu. Pola wygięć gzymsu prawdopodobnie zdobione były rozetkami.
Figury: We wnękach cokołu trzy płaskorzeźbione figury na kielichowych stopniach zakończonych gałkami. We frontowej wnęce Matka Boża z lekko przechyloną głową, z rękami złożonymi na piersiach. Na lewym boku św. Jan Ewangelista z dłońmi splecionymi na brzuchu. Po przeciwnej stronie św. Franciszek we franciszkańskim habicie, ze sznurem i różańcem. Dłonie złożył na brzuchu trzymając mały krzyż.
Krzyż: Pierwotny krzyż nie został zachowany. W jego miejscu umieszczono niewielki krzyż nagrobkowy z aniołkiem, być może z okresu międzywojennego.
Otoczenie: Krzyż stoi na łące, podniesiony na płycie. Ogrodzony metalowym płotkiem.
Źródło: przydrozne.eu