Opis
Postument: Podstawa złożona z dwóch szerokich bloków na stopce. Bloki rozdzielone płytą o wałkowym profilu. Górna część podstawy wysoka, mieści na froncie płycinę o narożnikach wyciętych łukowo. W płycinie współczesna tablica z rozbudowaną inskrypcją: Któryś cierpiał za nas rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami. Proszę o pobożne Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo za dusze w czyśćcu cierpiące. Fundator Józef i Małgorzata Białas 1876r
. Nad tablicą zachował się zaczep wieszaka. Na podstawie płyta zwężająca się schodkowo. Na niej niewielki cokół z wnęką o łukowym zwieńczeniu, zamkniętą przeszklonymi drzwiczkami. Cokół nakryty wielowarstwowym gzymsem rozszerzającym się ku górze łamanym, esowatym profilem. Górna część gzymsu daszkowa. Z tyłu krzyż jest prosto ścięty.
Figury: We wnęce cokołu figura Matki Bożej w obszernych szatach, spoglądającej w dal, z rękami złożonymi na piersiach.
Krzyż: Krzyż na kostkowej stopce z górną warstwą profilowaną wałkiem. Krzyż stosunkowo wąski, z fazowanymi belkami. Ramiona krzyża zakończone w koniczynkę. Figura Chrystusa drobna, z otwartymi dłońmi. Kartusz INRI w układzie poziomym, płaski, z zakończeniami imitującymi wygięcia.
Otoczenie: Krzyż stoi na skraju drogi gruntowej, przy ogrodzeniu posesji. Otoczony jest ozdobnym, metalowym płotkiem.
Źródło: przydrozne.eu