Opis
Postument: Podstawa schodkowa. Na najwyższym stopniu podstawy data 1879. Podstawa oddzielona od cokołu płytą z esowatym profilem. W górnej części cokołu wnęka na figurę zwieńczona łukowo, z wyciętymi narożnikami i muszlową podstawą pod figurą. Pod wnęką tablica z inskrypcją: I. P 2.24. Zaniósł grzechy nasze na Krzyż
[1. List św. Piotra]. W górze cokół obwiedziony wąską listwą. Gzyms cokołu w formie dwóch kwadratowych płytek – mniejszej dolnej i znacznie większej górnej.
Figury: We wnęce cokołu figura Matki Bożej z rękami złożonymi na podołku. Po obu stronach krzyża, na trójkątnych stopniach ustawionych na gzymsie cokołu, dwie figury. Z prawej strony krzyża święty Jan Ewangelista, z lewej święta Barbara. Wszystkie figury skomponowane schematycznie, z identycznie drapowanymi szatami.
Krzyż: Krzyż stoi na małej stopce. Belki krzyża proste, ramiona zakończone płytkimi strzałkami. Figura Chrystusa mała, z charakterystycznie zwiniętymi palcami. Na szczycie kamienny kartusz INRI w układzie pionowym, łamany, z wywiniętymi końcami.
Otoczenie: Krzyż stoi na tyłach kościoła, przy chodniku, otoczony zielenią.
Źródło: przydrozne.eu