Opis
Postument: Podstawa dwuczęściowa. Dolna część schodkowa, na górnym schodku wyryta data 1915. Płyta o esowatym profilu oddziela obie części podstawy. We front górnej części wmontowana płyta (wtórna – z błędami wskazującymi, że przywieziono ją z Niemiec) z inskrypcją polską i niemiecką:Proszę o pobożny Ojcze nasz i Zdrowas Maryja za wszysthie opuszczone Dusze, i Dusze w czysciu cierpiące / Bitte um ein andächtiges Vater unser und gegrüsset seist du Maria, für alle verlassene Seelen und für die Seelen im fegefeuer
. Podstawę oddziela od cokołu daszkowy gzyms od dołu podcięty wklęsłym profilem. Cokół niski, nieco węższy od podstawy. Całą jego wysokość zajmuje wnęka na figurę, o ostrołukowym zwieńczeniu. Ściana cokołu wokół wnęki zdobiona słabo widocznym motywem roślinnym. Górna część cokołu nieco wysunięta poza lico cokołu. Daszkowy, dwuspadowy gzyms tworzy trójkątne pola nad cokołem.
Figury: We wnęce cokołu figura NS Matki Bożej z gorejącym sercem przebitym mieczem. Maria z lekko pochyloną głową, lewą ręką trzyma się za serce.
Krzyż: Krzyż stoi na małej stopce. Belki krzyża fazowane, z wyraźnymi ostrogami, zakończone ostrosłupowo. Figura Chrystusa dość mała w stosunku do wysokości krzyża. Górna belka krzyża również nieproporcjonalnie wysoka. Na niej mały kartusz INRI w układzie poziomym o niesymetrycznym kształcie.
Otoczenie: Krzyż stoi na skarpie przy drodze, zarośnięty krzakami. Otoczony jest ozdobnym, zardzewiałym, metalowym płotkiem.
Źródło: przydrozne.eu