Opis
Postument: Sześcienna podstawa stoi na kilku, schodkowo ułożonych płytach. Na frontowej ścianie podstawy przykręcona metalowa tablica fundacyjna z napisem: Tę Bożą mękę postawili członkowie Różańca św. Roku 1893
. Cokół jest w dole rozszerzony w stopkę. Cokół z wnęką zwieńczoną łukowo z wywiniętymi narożnikami. W górze cokół obwiedziony wąską listwą. Nad nią gzyms z płytkim wygięciem i pojedynczym profilowaniem od spodu. W polu wygięć gzymsu półrozetki przylegające do listy na cokole.
Figury: Figura Matki Bożej wypełnia całą wnękę cokołu. Stoi na wysuniętym, kielichowym stopniu zakończonym gałką. Figura wychodzi ze stosunkowo płytkiej wnęki. Maria z pochyloną głową i rękami złożonymi do modlitwy.
Krzyż: Stosunkowo mały krzyż ustawiony na piramidalnej, schodkowej stopce, której najwyższa warstwa jest podcięta. Belki krzyża ze ściętymi krawędziami, ramiona zakończone w koniczynkę. Chrystus na krzyżu sięga nogami niemal do podstawy krzyża. Na szczycie metalowy, mocno falowany kartusz INRI, w układzie poziomym.
Otoczenie: Krzyż stoi na ogrodzonym terenie kościoła, od strony ulicy częściowo zasłonięty ogrodzeniem kościoła i krzewami.
Źródło: przydrozne.eu