Opis
Postument: Podstawa dwustopniowa. Górna część obramowana cienkimi listwami biegnącymi wzdłuż krawędzi. Na frontowej ścianie miejsce po tablicy fundacyjnej. Cokół oddzielony od podstawy płytą o esowatym profilu. W cokole można wyodrębnić dwie części równej wysokości. Dolna jest zdobiona zarysowanym obramowaniem, u góry przechodzącym w łuk. W narożnikach łuku falbankowe zdobienia. W górnej części cokołu wnęka, zwieńczona trójlistnym profilem, wpisana prostokąt. Narożniki wnęki zdobione tym samym wzorem co dolna część cokołu. Wnęka obramowana pasem z kwiatowymi motywami, słabo widocznymi pod współczesnym malowaniem. Nad wnęką cokół obwiedziony cienką listwą. Cokół zwieńczony podciętym od dołu gzymsem. Gzyms z półokrągłymi wygięciami. W polu wygięcia na froncie, rozetka.
Figury: Figurka Matki Bożej stała we wnęce cokołu. Obecna figura (połączenie postaci MB Niepokalanego Poczęcia i Najświętszego Serca MB) nie jest oryginalna.
Krzyż: Krzyż na stopce o kowadełkowym profilu. Ramiona zakończone w koniczynkę. Figura Chrystusa mała, nad nią mały, lekko niesymetryczny kartusz INRI w układzie poziomym.
Otoczenie: Krzyż stoi w ogrodzie prywatnej posesji i jest przysłonięty wysokim płotem. Stoi wśród roślinności ogrodu.
Uwagi: Krzyż postawiono na południowo-wschodnim skraju miasta, przy drodze prowadzącej do Lignozy
Źródło: przydrozne.eu