Opis
Postument: Podstawa jednoczęściowa, wysoka, lekko zwężająca się ku górze. Od frontu do podstawy dostawiona węższa płyta, która stanowi podstawę pseudokolumny, na której stoi Matka Boża. Na niej płycina z późniejszą tablicą z lastriko z nazwiskiem fundatora (Stanislaus Bariczka) i datą 1819. Wokół tablicy zarysowany geometryczny wzór. Widoczne też fragmenty żłobkowania. Płyta z wklęsłym profilem oddziela podstawę od cokołu. Z przodu cokołu płyta w formie pseudokolumny, stanowiąca przedłużenie przedniej płyty podstawy. Gzyms cokołu masywny, o kwadratowym rzucie, w formie czterospadowego, łukowo rozszerzającego się daszka na prostej płycie. Na krawędziach gzymsu zatarte żeberkowanie.
Figury: Figura Matki Bożej – płaskorzeźba ustawiona na pseudokolumnie. Maria spogląda w górę, z rękami na prawym boku.
Krzyż: Mały krzyż stoi na sześciennej stopce ozdobionej od frontu czterolistną rozetką. Belki krzyża zakończone w zaokrągloną strzałkę. Postać Ukrzyżowanego mała, silnie wtopiona w krzyż, ze standardowym układem dłoni. Kamienny kartusz INRI w układzie pionowym, z lekko odwiniętą górną krawędzią, usytuowany nieco skośnie na szczycie krzyża.
Otoczenie: Krzyż stoi na nasypie nowej drogi, przy płocie prywatnej posesji. Obok rośnie stary kasztanowiec, który częściowo zasłania krzyż.
Źródło: przydrozne.eu