Opis
Postument: Jednoczęściowa, sześcienna podstawa. Na frontowej ścianie podstawy prostokątna płycina po tablicy inskrypcyjnej. Poniżej zatarta data 1811. Wnęka, wraz z datą, zdobiona zarysowaną obwódką o geometrycznych kształtach. Podstawa oddzielona od cokołu płytą o wklęsłym profilu. Cokół stosunkowo niski, bez ozdób. Gzyms cokołu masywny, wysoki, zwieńczony łukowo zwężającym się daszkiem, z głębokimi wygięciami, od dołu wielokrotnie profilowany. W polach wygięć ośmioramienne rozetki.
Figury: Na cokole trzy płaskorzeźbione figury równe niemal wysokości cokołu. Na froncie Matka Boża z lekko opuszczoną głową, lewą ręką na sercu, prawą ręką opuszczoną, otwartą. Na lewym boku cokołu figura świętego Jana z rękami na pasie, na prawym boku spoglądający w górę setnik. Ten ostatni stoi bokiem do krzyża. Figury stoją na prostokątnych stopniach od dołu łukowo zwężających się, przy czym figura Marii ma stopień mniejszy, zwężający się skosem. Figura Marii jest obniżona w stosunku do pozostałych figur. Pod krzyżem Maria Magdalena, klęcząca bokiem, z głową zadartą w stronę krzyża, rękami obejmuje krzyż, w lewej ręce trzyma chustkę.
Krzyż: Krzyż na prostej stopce. Belki krzyża zakończone w zaokrągloną strzałkę, obrysowane wzdłuż krawędzi i zdobione żłobkowaniem. Figura Chrystusa mała, z dłońmi ułożonymi tradycyjnie. Kartusz INRI wysoko, barokowo wygięty, od góry wywinięty, od dołu rozszczepiony, ułożony skośnie.
Otoczenie: Krzyż stoi między chodnikiem i płotem prywatnej posesji, ogrodzony metalowym płotkiem.
Źródło: przydrozne.eu